Zirkónové korunky

Vysoko estetická, extrémne pevná a maximálne presná zubná náhrada zložená zo zirkónovej konštrukcie a keramickej vrstvy.

Zirkónové korunky sa môžu pochváliť pôsobivou škálou výhod, vďaka ktorým sú vhodnou voľbou na obnovu chrupu:

  1. Vysoko estetické: Zirkóniové korunky ponúkajú prirodzený, priesvitný vzhľad, ktorý sa veľmi podobá skutočným zubom, čo zaručuje, že váš úsmev bude vyzerať bezchybne.
  2. Výnimočná pevnosť: Zirkónium je vysoko odolný materiál s pevnosťou, ktorá sa vyrovná pevnosti tradičných kovových koruniek, takže je ideálny na dlhodobé zubné náhrady.
  3. Neobsahuje kovy: Zirkóniové korunky sú 100 % bezkovové, čo predstavuje biokompatibilné a hypoalergénne riešenie pre osoby s alergiou alebo citlivosťou na kovy.
  4. Minimálna príprava zubov: Zirkóniové korunky si vyžadujú menšiu redukciu zuba ako tradičné korunky, čím sa zachováva viac prirodzenej štruktúry vášho zuba.

Zirkónové korunky vynikajú svojou estetickosťou vďaka vysokej priepustnosti svetla zirkónovej konštrukcie. Tá v kombinácii s nanesenou keramikou vytvára farebne harmonický výsledok reprodukujúci prirodzený vzhľad zubov. Materiál je extrémne pevný, má nižšiu hmotnosť ako kovové zliatiny, je vysoko odolný a extrémne zaťažiteľný - preto je vhodný aj pre zubné náhrady v zadnej časti ústnej dutiny. Pevný, ale zároveň ľahký materiál umožňuje aj použitie pre veľké mostíky. Vďaka absencii kovu je zirkónová keramika veľmi dobre znášanlivá pre tkanivá a sliznicu, optimálna je pre alergikov.

zamestnanci doktor usmev
Splátky s úsmevom

Nestresujte a smejte sa už dnes

Záleží vám na vašom úsmeve? Aj nám! Práve preto si u nás výslednú sumu môžete rozdeliť na splátky. Vyskúšajte náš splátkový kalendár, ktorý uľaví vašej peňaženke.

Zistiť viac
FAQs

Často kladené otázky

Prečítajte si otázky, ktoré nám najčastejšie kladú naši pacienti.

Môžu byť zirkónové korunky použité na predné zuby?

Áno, je možné použiť zirkónové korunky aj na predné zuby. Majú skvelý vzhľad a dajú sa farebne zladiť s prirodzenými zubami pacienta, čím sa docieli celistvý vzhľad chrupu pacienta.

Sú zirkónové korunky bezpečné?

Zirkón je považovaný za bezpečný materiál a je biokompatibilný s ľudským tkanivom.

Ako dlho vydržia zirkónové korunky?

Pri správnej starostlivosti je životnosť zirkonových koruniek je 10-15 rokov. V našej klinike na zirkonové korunky používame len tie najlepšie materiály a technológie pod dohľadom tých najlepších špecialistov. Súčasťou nasadzovania koruniek je samozrejme aj podrobná konzultácia ohľadom starostlivosti o korunky, aby vydržali čo najdlhšie.

Aké sú výhody zirkónových koruniek?

Zirkónové korunky sú vysoko odolné, biokompatibilné a estetické. Sú tiež odolné voči odlomeniu a prasknutiu a možno ich farebne prispôsobiť prirodzeným zubom pacienta.

Kontaktujte nás

Napíšte nám a obdržte termín už dnes

Vyplňte tento formulár a my sa Vám obratom ozveme s najbližším voľným termínom. Našim pacientom garantujeme termín do 3 pracovných dní.

decorative element
Ďakujeme!
Vaša registrácia bola úspešne odoslaná a my sa Vám čoskoro ozveme s potvrdením termínu Vašej návštevy.

Ak máte nejaké otázky alebo požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Tešíme sa na Vás!
Ospravedlňujeme sa, ale došlo k chybe pri spracovaní Vašej registrácie. Prosím, skúste to znova neskôr alebo nás kontaktujte priamo, aby sme Vám mohli pomôcť s Vašou registráciou. Ďakujeme Vám za pochopenie.
shape elementshape element