Extrakcia zubov múdrosti

Bezbolestná extrakcia zuba múdrosti je u nás samozrejmosťou. Zbavte sa bolesti už dnes.

Pred samotnou extrakciou zuba múdrosti je dôležité absolvovať konzultáciu so stomatológom. Počas konzultácie sa pacient dozvie všetky potrebné informácie o zákroku a jeho rizikách. Počas samotného zákroku je pacient umiestnený do miestnej anestézie, aby sa minimalizovala bolesť a nepohodlie.


Ak pociťujete bolesť alebo nepríjemné pocity v zadných stoličkách, môže to byť spôsobené zubami múdrosti. Zuby múdrosti, známe aj ako tretie stoličky, sa zvyčajne začínajú prerezávať vo veku 17 až 25 rokov. Nie každému sa však tieto zuby vyvinú a nie každý, kto ich má, pociťuje problémy.

Keď zuby múdrosti spôsobujú problémy, tak to môže znamenať, že sa úplne nevyklubú z ďasien, alebo môžu rásť pod uhlom, čo spôsobuje zatláčanie a bolesť. V niektorých prípadoch môžu zuby múdrosti dokonca poškodiť susedné zuby, čo vedie k vzniku kazu a infekcie.

Tu prichádzame na rad my, klinika Dr. Úsmev. Náš skúsený tím zubárov je tu, aby vám pomohol zmierniť bolesť a obnoviť zdravie ústnej dutiny. Náš postup extrakcie zubu múdrosti je bezpečný, účinný a minimálne invazívny. Používame najnovšiu zubnú technológiu, aby sme zabezpečili, že extrakcia bude čo najpohodlnejšia a bezbolestná.

Postup

Pred zákrokom dôkladne vyšetríme vaše ústa a urobíme röntgenové snímky, aby sme určili najlepší postup. Potom vám poskytneme podrobné pokyny, ako sa na extrakciu pripraviť a čo môžete očakávať počas zákroku a po ňom.

Počas extrakcie použijeme lokálne anestetikum na znecitlivenie okolia zuba. Zub opatrne odstránime, pričom budeme dbať na minimalizáciu poškodenia okolitých tkanív.

Po extrakcii vám poskytneme pokyny, ako sa starať o miesto extrakcie a ako zvládnuť prípadné nepríjemné pocity. Naplánujeme vám aj kontrolné stretnutie, aby sme sledovali vaše hojenie a uistili sa, že ste na dobrej ceste k úplnému zotaveniu.

U nás v klinike Dr. Úsmev chápeme, že extrakcia zubu múdrosti môže byť stresujúcim zážitkom. Preto sa snažíme poskytnúť vám príjemné a podporné prostredie, aby ste sa cítili pohodlne. Náš tím zubných lekárov sa snaží poskytovať starostlivosť najvyššej kvality, aby bol váš úsmev zdravý a bezbolestný.

Kontaktujte nás ešte dnes a dohodnite si termín konzultácie a urobte prvý krok k zdravšiemu a šťastnejšiemu úsmevu.

Extrakcia zuba múdrosti je chirurgický zákrok v ústnej dutine, ktorý sa vykonáva v miestnej anestézii.

Indikácií na extrakciu zuba je viacero a patria medzi ne hlavne nasledujúce:

 • nezvládnuteľné poškodenie zuba kazom;
 • silná kývavosť zuba;
 • zub je príčinou okoločeľustného zápalu;
 • rôzne úrazy zuba;
 • zub bráni nasadeniu protetickej náhrady.

Ako sa správať po extrakcii zubov

Aby v pooperačnom období nenastali rôzne komplikácie a poruchy hojenia, je nutné, aby pacient po zákroku dodržiaval rad pravidiel:

 • Bezprostredne po zákroku dostanete do zhryzu tampón, ktorý má zabrániť krvácaniu. Tampón je nutné ponechať v ústach minimálne 15 minút.
 • Na zmiernenie pooperačnej bolesti, prípadne opuchu je vhodné si ešte pred odznením anestézie vziať bežný liek na bolesť a začať chladiť tvár v mieste zákroku.
 • V deň zákroku a nasledujúci deň nevyplachujte ústa a nekloktajte, aby ste nenarušili vznik „zátky“ v extrakčnej rane, ktorá je nevyhnutná pre bezproblémový priebeh hojenia.
 • Od ďalšieho dňa je vhodné začať vyplachovať ústa bylinnými výluhmi (napr. repík, šalvia, harmanček) či ústnymi vodami neobsahujúcimi alkohol (napr. Corsodyl, Paroex, Curasept).
 • Mali by ste sa vyhnúť dráždivým potravinám a horúcim nápojom.
 • Pokiaľ máte v ústach stehy, dávajte prednosť mäkšej strave a hryzte na druhú stranu, aby nedošlo k ich potrhaniu. Stehy Vám odstránime za 7 až 10 dní po operácii.
 • Ak je to možné - niekoľko dní nefajčite a nepožívajte alkohol.
 • Dodržujte starostlivo ústnu hygienu, v okolí rany čistite zuby veľmi opatrne.

Kontaktujte nás

Napíšte nám a obdržte termín už dnes

Vyplňte tento formulár a my sa Vám obratom ozveme s najbližším voľným termínom. Našim pacientom garantujeme termín do 3 pracovných dní.

decorative element
Ďakujeme!
Vaša registrácia bola úspešne odoslaná a my sa Vám čoskoro ozveme s potvrdením termínu Vašej návštevy.

Ak máte nejaké otázky alebo požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Tešíme sa na Vás!
Ospravedlňujeme sa, ale došlo k chybe pri spracovaní Vašej registrácie. Prosím, skúste to znova neskôr alebo nás kontaktujte priamo, aby sme Vám mohli pomôcť s Vašou registráciou. Ďakujeme Vám za pochopenie.
shape elementshape element