Dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena pomáha predísť celému radu komplikácií, ako je tvorba zubného kazu alebo parodontózy.

Zdravý a krásny chrup je vizitkou každého z nás, udržať ho ale v perfektnom stave si z času na čas žiada profesionálny prístup. Riadna starostlivosť o ústnu dutinu je jedinou spoľahlivou cestou k udržaniu funkčného chrupu po celý život. Neriskujte zdravie svojich zubov a zverte sa profesionálom ešte dnes!

Hoci denné čistenie zubov je veľmi dôležité na prevenciu najrôznejších zubných ochorení, často nedokážeme (alebo skôr nevieme) poskytnúť zubom takú starostlivosť, ako by si naozaj zaslúžili. Nevhodným štýlom čistenia alebo zlým výberom zubnej kefky či pasty môžeme zubom dokonca ublížiť.

Dentálna hygiena predstavuje veľmi efektívnu cestu ku krásnemu a zdravému úsmevu, ktorú stále častejšie odporúčajú ako prevenciu aj súčasť liečby všetci zodpovedne zmýšľajúci stomatológovia. Na zubnej klinike Doktor Úsmev Bratislava, ponúkame profesionálnu dentálnu hygienu ako súčasť ortodontickej liečby fixnými rovnátkami aj ako samostatnú procedúru.

Ako prebieha dentálna hygiena

  1. Vyšetrenie: Zubný hygienista najprv vyšetrí prítomnosť zubného povlaku, kameňa a pigmentácií. Zároveň zisťuje prítomnosť zápalu ďasien či paradontitídy. Ukáže, ako sa správne starať o zuby vrátane výberu zodpovedajúcej veľkosti medzizubných kefiek.
  2. Odstránenie zubného kameňa: Ďalším krokom je odstránenie zubného povlaku a kameňa ultrazvukom a prípadné dočistenie ručnými nástrojmi. Odstránenie zubného kameňa je šetrné a nebýva bolestivé.
  3. Odstránenie pigmentácií: Chrup zbavíme aj pigmentáciou pomocou rotačnej kefky a špeciálnej pasty, prípadne metódou pieskovania. Ani tieto úkony nie sú bolestivé.

Každý náš registrovaný pacient v dentálnej klinike Doktor Úsmev Bratislava, má každú druhú dentálnu hygienu počas roka ZADARMO!

FAQs

Často kladené otázky

Prečítajte si otázky, ktoré nám najčastejšie kladú naši pacienti.

Môžem jesť a piť po absolvovaní dentálnej hygieny?

Ak aplikujeme aj fluoridový lak na citlivé zubné krčky, tak odporúčame nejesť a nepiť 15 minút po absolvovaní dentálnej hygieny. V prípade že sa vás to týka budete s tým určite oboznámení naším odborníkom.

Ako viem zlepšiť moju dentálnu hygienu mimo ambulancie?

Okrem pravidelných návštev našej kliniky Doktor Úsmev môžete zlepšiť ústnu hygienu aj tak, že si budete dvakrát denne čistiť zuby fluoridovou pastou, denne používať zubnú niť a obmedzíte sladké alebo kyslé potraviny a nápoje. Dôležité je tiež nefajčiť a používať iné tabakové výrobky.

Ako dlho trvá dentálna hygiena?

Dentálna hygiena trvá cca 30 minút.

Ako často by som mal chodiť na dentálnu hygienu?

Frekvencia dentálnej hygieny závisí od jednotlivcov, no väčšina ľudí by ju malo absolvovať každých 6 mesiacov, t.j. 2x ročne.

Je zákrok dentálnej hygieny bolestivý?

Dentálna hygiena by nemala byť bolestivá, no môžete zažívať určitý diskomfort alebo citlivosť počas alebo chvíľu po procedúre. Ak zažívate počas dentálnej hygieny väčšie bolesti alebo nekomfort, oznámte to nášmu odborníkovi.

Prečo je dôležité vykonávať dentálnu hygienu?

Doplnit

Kontaktujte nás

Napíšte nám a obdržte termín už dnes

Vyplňte tento formulár a my sa Vám obratom ozveme s najbližším voľným termínom. Našim pacientom garantujeme termín do 3 pracovných dní.

decorative element
Ďakujeme!
Vaša registrácia bola úspešne odoslaná a my sa Vám čoskoro ozveme s potvrdením termínu Vašej návštevy.

Ak máte nejaké otázky alebo požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Tešíme sa na Vás!
Ospravedlňujeme sa, ale došlo k chybe pri spracovaní Vašej registrácie. Prosím, skúste to znova neskôr alebo nás kontaktujte priamo, aby sme Vám mohli pomôcť s Vašou registráciou. Ďakujeme Vám za pochopenie.
shape elementshape element