Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka u zubného lekára je veľmi dôležitým krokom a základným predpokladom na udržanie zdravého chrupu.

Preventívnu prehliadku je dobré absolvovať zhruba raz za pol roka, pokiaľ ošetrujúci zubár neustanovuje inak. Zanedbané preventívne ošetrenie u zubára môže vyústiť až do takých ochorení a poškodení, ktoré sa musia zložito liečiť alebo dokonca už náprava nie je možná.

Čo všetko stomatologická preventívna prehliadka obsahuje?

  1. Vyplnenie anamnestického dotazníka
  2. Vytvorenie röntgenovej snímky
  3. Kontrola zubov
  4. Kontrola ďasien

Vytvorenie röntgenového snímku

Pred začiatkom preventívnej prehliadky urobíme veľký ortopantomografický röntgen, ktorý odhalí aj malé zubné kazy, polohu a stav zubov múdrosti, koreňov, zubného kameňa pod úrovňou ďasien či začiatky parodontitídy a ostatných zápalov.

Kontrola zubov

Naši lekári vyšetrujú prítomnosť zubných kazov, rôznych pigmentácií, kontrolujú existujúce korunky, implantáty a celkovú funkcionálnu a estetickú stránku vašich zubov.

Kontrola ďasien

Jednou z najdôležitejších súčastí prehliadky je aj kontrola samotných ďasien. Vďaka kontrole totiž môžeme odhaliť parodontitídu alebo ďalšie ochorenie, plus odporučiť vykonanie dentálnej hygieny alebo parodontologického ošetrenia.

Preventívna prehliadka u zubára je dôležitá nielen z hľadiska zdravia zubov a ústnej dutiny, ale aj pre celkové zdravie organizmu. Časté ochorenia ústnej dutiny, ako sú parodontitída či zubné kazy, môžu totiž negatívne ovplyvniť zdravie iných častí tela. Preto je dôležité venovať dostatočnú pozornosť preventívnym opatreniam a pravidelne navštevovať zubného lekára.

FAQs

Často kladené otázky

Prečítajte si otázky, ktoré nám najčastejšie kladú naši pacienti.

Potrebujem absolvovať preventívnu prehliadku aj keď sa zodpovedne starám o svoje zuby?

Zubné problémy môžu vzniknúť aj v prípade, že sa o svoje zuby ukážkovo staráte. Pri preventívnej prehliadke sa pozrieme na stav vašich zubov, ďasien a ústnej dutiny a vieme identifikovať problémy, ako napríklad zubný kaz, zubný kameň, zápal ďasien a iné. Ak sú tieto problémy identifikované skôr, môže sa predísť vážnejším zdravotným problémom v budúcnosti a zdravie Vašich zubov sa zachová v dobrom stave.

Ako sa mám pripraviť pred preventívnou prehliadkou?

Pred preventívnou prehliadkou vám odporúčame svedomito umyť a vypláchnuť vaše zuby a ústnu dutinu.

Ako často mám absolvovať preventívnu prehliadku?

Preventívnu prehliadku odporúčame absolovať aspoň 1x do roka. U detských pacientov je to 2x do roka.

Kontaktujte nás

Napíšte nám a obdržte termín už dnes

Vyplňte tento formulár a my sa Vám obratom ozveme s najbližším voľným termínom. Našim pacientom garantujeme termín do 3 pracovných dní.

decorative element
Ďakujeme!
Vaša registrácia bola úspešne odoslaná a my sa Vám čoskoro ozveme s potvrdením termínu Vašej návštevy.

Ak máte nejaké otázky alebo požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Tešíme sa na Vás!
Ospravedlňujeme sa, ale došlo k chybe pri spracovaní Vašej registrácie. Prosím, skúste to znova neskôr alebo nás kontaktujte priamo, aby sme Vám mohli pomôcť s Vašou registráciou. Ďakujeme Vám za pochopenie.
shape elementshape element